Spośród naszych kilkunastu maszyn sadowniczych i szkółkarskich, warto sprawdzić nasz wygarniacz gałęzi. Wyposażone są w napęd i regulacje hydrauliczną, dzięki temu cały wygarniacz do gałęzi porusza się płynnie i można go dostosować do swoich potrzeb. Można go dostosować do Twojego ciągnika.

Wygarniacz gałęzi można zamontować za pomocą uniwersalnej ramy, której wysokość jest regulowana, a sama rama zamontowana jest z przodu ciągnika. Można też zamontować wygarniacz gałęzi za pomocą przedniego lub tylnego TUZ. Jest to trzypunktowy układ zawieszenia, który jest układem dźwigniowym wykorzystywanym do zawieszania oraz mocowania narzędzi rolniczych.

Wygarniacz gałęzi można ustawić tak, aby wymiatał gałęzie z jednej strony lub też z obydwu stron naraz. Dzięki hydraulicznemu napędowi można płynnie zmieniać obroty wygarniacza gałęzi. Sekcje wymiatające są zbudowane z prętów. Są stworzone z tworzyw sztucznych, dlatego są wytrzymałe i mogą skutecznie wymiatać gałęzie.

Wygarniacz gałęzi ma możliwość regulacji szerokości w zakresie metra. Sama regulacja jest w pełni hydrauliczna, jak również składanie odbywa się hydraulicznie. Przykładowo widoczna na filmie wersja to skonstruowany na potrzeby sadów o rozstawie rzędów 2.7 m do 4.3 metra. Jego minimalna szerokość wynosi 130 centymetrów już po złożeniu. Sterowanie wygarniacza gałęzi odbywa się elektrohydraulicznie.

Cięcie zimowe sadów, które najczęściej odbywa się w grudniu oraz okolicznych miesiącach zimowych, można znacznie usprawnić. Po wykonaniu cięcia zimowego w sadzie, trzeba zabrać się następnie za robienie porządków i sprzątanie.

Wygarnianie gałęzi wykonywane ręcznie wykorzystując grabie trwa bardzo długo i nie należy do najłatwiejszych czynności. Po pewnym czasie możemy nabawić się bólu pleców, kręgosłupa. Jest jednak lepszy, zdrowszy i szybszy sposób. Wygarniacz gałęzi jest w stanie wykonywać taką pracę za nas.

Po złożeniu wygarniacz zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego można go wykorzystać w nawet bardzo wąskich i ciasnych uwrociach, które znajdziemy w sadach. Wydajność wygarniacza to do 1,5 ha / godz. przy wymiataniu dwustronnym i bez rozdrabniania. Natomiast, wykorzystując rozdrabniacz do wymiatania dwustronnego, wtedy szybkość pracy zależy od tego jaką wydajność posiada rozdrabniacz.

Wygarniacz gałęzi można zakupić w zestawie z belką herbicydową. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

40 lat doświadczenia w branży

Przetestowane w działaniu, sprawdzone maszyny, które pomogą Ci szybciej wykonać pracę

Różne konfiguracje maszyn budowanych indywidualnie - dostosowane do Twoich potrzeb

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Zadzwoń: +48 602 765 814 Wyślij zapytanie
Trwa generowanie PDF
Loading...